ITO są bardzo podobne do initial coin offerings (ICO) - i te dwa terminy są często używane synonimicznie. Istnieją jednak pewne subtelne różnice, o których należy pamiętać.
Zamiast zbierać fundusze na nową kryptowalutę, ITO zazwyczaj koncentruje się na oferowaniu tokenów, które mają udowodnioną (lub niesprawdzoną) wewnętrzną użyteczność.
Może to obejmować przyznanie inwestorom dostępu do platformy poprzez subskrypcję, przy czym posiadacze tokenów odblokowują prawo do korzystania z ekskluzywnych usług w ramach ekosystemu. Przykładem tego może być giełda, która kończy się oferowaniem niższych opłat handlowych.
ITO są bardziej zbliżone do tokenizacji w przeciwieństwie do crowdfundingu.
Istnieje kluczowe rozróżnienie między monetami i tokenami w sektorze kryptowalut, mimo że oba terminy są używane zamiennie przez większość.
Monety to kryptowaluty, które działają na własnych, niezależnych blockchainach, takich jak Bitcoin, XRP i Ethereum. Z drugiej strony, tokeny to kryptowaluty, które działają na istniejącym blockchainie - a aktywa zazwyczaj mają tendencję do korzystania ze standardu ERC-20 Ethereum.
ICO wypadły z łask opinii publicznej i stały się mniej powszechne w branży kryptowalutowej, po tym jak wiele projektów zostało ujawnionych jako oszustwa, a inne załamały się pod względem wartości wkrótce po uruchomieniu.
Artykuł pochodzi ze strony KryptoBiblia.pl -
leksykon blockchain